Často sa stáva, že zákazník u nás absolvuje väčší program s voskovaním alebo aplikáciou polyméru a auto si následne chce umývať sám na samoobslužnej umyvárni. Rozhodli sme sa teda spísať pár tipov & trikov ako si viete sami BEZPEČNE a súčasne EFEKTÍVNE umyť auto“

1. Vyvarujte sa aktívnej pene – najmä ak máte voskované vozidlo. Aktívne peny na samoobslužných autoumyvárňach sú kvôli bezdotykovej technológii častokrát veľmi agresívne (vedia napr. spôsobiť fľaky na chrómových lištách, diskoch – najmä ak sú rozhorúčené) a od pH-neutrálnosti majú ďaleko. Osobne by sme ich nepoužili ani na nevoskované auto.

Ak sa pýtate, ako odstrániť zaschnutý hmyz z prednej časti auta bez použitia aktívnej peny, odpoveď je – použite rovno režim šampónovania. Wapkou aplikujte šampón na celé auto a nechajte ho chvílu pôsobiť. Následne bližším priložením wapky, vďaka silnému tlaku zaschnutý hmyz povolí. Ak nie, proces so šampónovaním opakujte, ale skutočne pozor na aktívnu penu.

2. Za žiadnych, skutočne ŽIADNYCH okolností NIKDY neumývajte auto kefou, ktorá je na samoobslužných autoumyvárkach určená na čistenie kolies. V týchto kefách je množstvo špiny, najmä brzdného prachu ktorý sa správa voči laku ako brusivo. Ak máte tmavý lak, následne na slnku po umytí môžete nájsť mikroškrabance.

Opatrní buďte aj na kolesách, najmä ak máte čierne alebo lakované disky, škrabance sú raz-dva na svete. My by sme s touto kefou nečistili ani bežné disky.

3. Použite vlastné príslušenstvo pokiaľ to prevádzkový poriadok danej autoumyvárne povoľuje. Napr. špongiu na kolesá, ktorou uvoľníte nečistoty. Hodí sa aj sušiaci uterák na dosušenie, pretože nie každá autoumyváreň má skutočne demineralizovanú vodu a na slnku počas teplých dní môže vzniknúť vodný kameň. Áno, stalo sa to, viackrát sme takéto autá leštili.

TIP – hodiť sa môže aj samostatná mikrovláknová utierka, ktorou vysušíte zádverie.

4. Vosk alebo polymér zabezpečí, že auto sa bude následne jednoduchšie umývať. Ako to myslíme? Pokiaľ máte navoskované auto, prípadne máte na laku akúkoľvek inú ochranu (sealant, polymér, keramiku, ..), špina ide dole oveľa lahšie ako na autách, ktoré ochranu laku nemajú. Odporúčame preto na lak pravidelne aplikovať ochranu.

Máme xy vlastných skúseností a tiež skúseností od našich klientov, ktorí majú navoskované autá, že im stačí auto umyť iba tlakom čistej vody. Bez aktívnej peny, bez šampónu.

5. Manipulácia s hadicou – pri umyvání buďte opatrní aj na prívodnú hadicu do wapky. Ideálne jednou rukou držať pištol wapky a druhou hadicu.

0 odpovede

Pridať komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa zapojiť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.