Voskovanie auta pred zimou alebo počas celého roka?

V minulom článku sme sa venovali problematike dekontaminácii laku. Práve po dekontaminácii, keď je lak v “panenskom” stave, zbavený akýchkoľvek nečistôt a mikročastíc, je dôležité ho konzervovať. Najefektívnejším spôsobom je siahnuť po vosku, ktorých dnes na trhu nájdeme veľké množstvo. Pre lepšiu orientáciu – odporúčame použiť karnaubský vosk alebo vosk syntetický, tzv. sealant. Oba druhy ponúkajú z hľadiska životnosti najdlhšiu a najefektívnejšiu ochranu. Karnauba (lat. Copernicia Cerifera) je výlučok listov stromu v Brazílii. Je prakticky nerozpustný vo vode a z pomedzi ostatných prírodných vosk má najvyšší bod topenia, okolo 82 – 86´ C.
Pred aplikáciou vosku odporúčame povrch odmastniť tzv. pre-wax cleanerom, ktorý odstráni prípadnú vrstvu predošlého vosku a lak dokonale odmastní. Takto vyčistený povrch spôsobí, že vosk sa lepšie naviaže na lak a predĺži sa jeho životnosť. Vosk odporúčame aplikovať v 2 vrstvách. Na požiadanie niektorých majiteľov vozidiel sme aplikovali aj 3-4 vrstvy vosku pre najdokonalejšiu ochranu.
Ako sa starať o voskované auto? Jednoznačne ho pravidelne umývať šetrným, pH-neutrálnym šampónom a zabudnúť treba na agresívne predumývače..
Na záver úvaha na zamyslenie – vozidlo nestačí voskovať len pred zimou, ale počas celého roka, t.j. ideálne 2-3 ročne v 2 vrstvách. Cez zimu chráni lak voči nepriaznivým vplyvom počasia, agresívnej posypovej soli, od jari do leta voči UV žiareniu a agresívnemu hmyzu / muškám.
Navštívte nás v ružinovskom Hoteli Bratislava a nechajte si poradiť ohľadom voskovania Vášho auta !

1 odpovedať

Pridať komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa zapojiť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.