Ako bezpečne odstrániť živicu a vtáčí trus?

V posledných dňoch riešime viac a viac prípadov kedy nás navštívia klienti s prosbou o leštenie laku. Dôvod leštenia je rovnaký = poškodený, doškriabaný lak po mechanickom odstránení vtáčieho trusu. Alebo živice. Inak povedané, nečistoty sa odstraňovali  hubkou na riad alebo drsnou špongiou a silným tlakom ruky. Necitlivo.. Po umytí ostali na vozidle hlboké, nepekné škrabance.

Rovnaký osud postihol aj túto hnedú Dáciu. Klient odstraňoval zaschnutý vtáčí trus hubkou na riad (pravdepodobne zelenou drsnou stranou), nezabudol pri tom poriadne tlačiť. Škrabance od hubky boli po celej kapote, predných blatníkoch, streche a miestami na dverách. Pustili sme sa do renovácie… Dvojstupňové leštenie a orbitálne leštičky po cca 6 hodinách práce priniesli vytúžené ovocie. Škrabance zmizli a Dácia sa leskla ako nová. Dokonca možno ešte viac ako nová. Niektorí predajcovia nových vozidiel majú totiž kefové umyvárky, ktoré môžu dať panensky novému laku zabrať..

Opatrnosť, prevencia

Dôležitá je najmä prevencia. Ak na laku zbadáte vtáčí trus, živicu alebo iné znečistenie, ideálne ak zveríte vozidlo do rúk profesionálom a vyhnete sa tým zbytočným starostiam a vyšším investíciam do opravy laku. Najčastejšie nás totiž klienti kontaktujú s tým, že potrebujú vyleštiť lokálne odreniny z parkoviska, odstrániť zapečené mušky, škrabance ktoré si spravili sami pri odstraňovaní napríklad vtáčieho trusu. Vždy radi pomôžeme, avšak korekcia laku leštením je možná iba v prípade, ak sú škrabance vrámci vrstvy laku. Pokial sú hlboké až pod lak, žial leštenie nepomôže a lak je potrebné prestriekať!

Ak si chcete odstrániť vtáči trus sami, použite na to vždy jemnú mikrovláknovú utierku určenú na lak (nie na interiérové plasty) a príslušný čistič (apc, detailer, ..). Najskôr nastriekajte čistič na nečistotu, chvílu nechajte pôsobiť. Až následne jemným tlakom nečistotu odstráňte.

TIP: Odporúčame nosiť vo vozidle vlhčené hygienicke vreckovky a ihneď keď zbadáte vtáčí trus, odstráňte ho. Niekedy ide skutočne o čas, pretože počas letných horúčav na tmavých lakov stačia aj 2-3 dni aby výkal dokázal poškodiť lak. Čo tie vtáky jedia? 🙂

Ak máte podobný problém, potrebujete odstrániť škrabance, zapečený hmyz v prednej maske, zrenovovať lak alebo jednoducho chcete iba viac lesku – sme tu pre Vás na 0907 079 922 alebo info@kvdetail.sk

0 odpovede

Pridať komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa zapojiť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.